خبر های جدید

اردوغان: بازنده واقعی جنگ داخلی سوریه جهان اسلام بوده است

اردوغان: بازنده واقعی جنگ داخلی سوریه جهان اسلام بوده است

رئیس‌جمهور ترکیه ضمن حضور در ضیافت افطاری اهالی استان شانلی‌اورفه، گفت بازنده واقعی جنگ داخلی سوریه جهان اسلام بوده است که قادر نبود در قبال کشتار خائنانه آن همه مسلمان واکنش لازم را نشان دهد.

رجب طی اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه امروز بر سفره «ضیافت افطار برادری» در مرکز شهرستان حران از توابع استان شانلی‌اورفه کشور، با اهالی این شهر همنشین شد و در پایان این ضیافت؛ خاتمه رنج و آزار واقعی در جهان اسلام به ویژه در کشورهای سوریه و عراق در اسرع‌ وقت را دعای خویش قرار داد و ابراز امیدواری کرد که تا عید فطر اسباب رسیدن همه مسلمانان به رفاه و صلح از سوی خداوند مقدر شود.

ادامه سخنان اردوغان به شرح زیر است:

– جامعه بین المللی شاهد کشتار یک میلیون نفر در سوریه توسط گروه‌های تروریستی و رژیمی برخوردار از یک موضع‌گیری ظالمانه نسبت به مردم خود بوده و همچنان برخی نیروهای حامی این رژیم سکوت کرده اند. طی این مدت زمان آبروی بشریت نیز در کنار پیکر مردم بی‌گناه، سوریه در زیر آوار تخریب شهرها مدفون شد.

– بازنده واقعی جنگ داخلی سوریه جهان اسلام بوده است که قادر نبود در قبال کشتار خائنانه آن همه مسلمان واکنش لازم را نشان دهد. جهان غرب مجری ایده‌ نادرستی است که بر مبنای آن یک قطره نفت را ارزشمند‌تر از جان یک بشر می داند. ابزار این ایده شدن، برای هیچ مسلمانی شایسته نیست.

– کسانی که از بی ثباتی در منطقه بهره می برند، از طرفداری ما از حق و عدالت در هر رویدادی آزرده می شوند. مبنای تبلیغات منفی و سیاه نمایی علیه کشورمان نیز همین است. دلیل این که به ترکیه، که علیه داعش بیشترین مبارزه را کرده و بزرگترین خسارات را بر این گروه وارد کرده، اتهام طرفداری از تروریسم می زنند؛ این است که ترکیه معادلات را در سوریه برهم زده است.

– همه در دنیا بدانند اگر تحولات نامطلوب اخیر در سوریه، فردا روزی مقابل ما به عنوان یک عامل تهدید ظاهر شود؛ هر آن چه که در عملیات سپر فرات انجام دادیم در همان جا نیز اعمال خواهیم کرد. متاسفانه شرکای استراتژیک ما با گروه های تروریستی همکاری می کنند. ما به آنها گفتیم که بیایید عملیات علیه داعش را به اتفاق پیش ببریم. یعنی ما نمی توانیم به همراه ۹ کشور دیگر عضو ائتلاف بر داعش فائق آییم؟

منبع: آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا