خبر های جدید

انتقاد نهادهای بین‌المللی از سکوت آنگ سان سوچی

انتقاد نهادهای بین‌المللی از سکوت آنگ سان سوچی

سازمان عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر از سکوت آنگ سان سو چی، رهبر میانمار و برنده جایزه نوبل در قبال اقدامات خشونت‌آمیز ارتش این کشور علیه مسلمانان آراکان انتقاد کردند.

نمایندگان سازمان عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر طی سخنانی در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر سازمان ملل متحد با بیان اینکه آنگ سان سو چی، رهبر میانمار و برنده جایزه صلح نوبل تصورات جامعه جهانی از وی را برهم زده است، جامعه بین‌المللی را به اقدام در قبال اقدامات خشونت‌آمیز دولت میانمار علیه مسلمانان آراکان فراخواندند.

تیرانا حسن، مدیر بخش واکنش به بحران سازمان عفو بین‌الملل که به وسیله ویدئو کنفرانس از بنگلادش در این نشست شرکت کرده بود، اعلام کرد که ارتش میانمار به طور تصادفی به سوی غیرنظامیان تیراندازی می کند.

حسن در ادامه ضمن اشاره به اینکه روستاهای مسلمانان آراکان هدف قرار گرفته و سوزانده می شود، گفت: موجودیت و اساسی ترین حقوق مردم روهینگیا انکار می شود.

لویی شاربونو، مدیر بخش سازمان ملل سازمان دیده بان حقوق بشر نیز اظهار داشت: مردم روهینگیا در حال تخلیه کامل از میانمار هستند که این خود نشان دهنده پاکسازی قومی است. بررسی حوادث خشونت بار در میانمار از سوی شورای امنیت سازمان ملل در پشت درهای بسته نتیجه ای نداشته و چراغ سبزی به مقامات میانماری و نیروهای امنیتی آن برای ادامه خشونت ها بوده است.

حسن و شاربونو ضمن انتقاد از سکوت آنگ سان سو چی در قبال حوادث خشونت بار علیه مسلمانان آراکان، رفتار وی را موجب ناامیدی جامعه جهانی خواندند.

منبع : آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا