خبر های جدید

پیام دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح به مناسبت ماه مبارک رمضان

عبدالرحمن پیرانیپیام دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

شَهْرُ رَمَضانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَیِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقان…(البقره/۱۸۵)

ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و ماه بازگشت به خویشتن و اهتمام به خودسازی و آبادانی درون، بار دیگر فرا رسید؛ تا در پرتو نفحات فرخنده آن، لختی از هیاهوی فرساینده زندگی روزمره فاصله بگیریم و فرصتی برای بازکاوی زوایای درون خود بیابیم. "إن لربکم فی أیام دهرکم لنفحات ألا فتعرضوا لها"(متفق علیه)

 

رمضان آمد تا یادآور نزول فرخنده‌ترین هدیه خداوند سبحان برای همیشه‌ی زمینیان باشد و تا درخشش این نور جاودانه‌ی جهانی را در لیالی قدر به ما ارزانی دارد و ما را در رهایی از ظلمات سرگردانی، هدایتگر باشد. "هُوَ الَّذِی یُنَزِّلُ عَلى‏ عَبْدِهِ آیاتٍ بَیِّناتٍ لِیُخْرِجَکُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ وَ إِنَّ اللَّهَ بِکُمْ لَرَؤُفٌ رَحِیمٌ"(حدید/۹)

 

و رمضان آمد تا با صیقل دادن درون‌، فرصتی ویژه برای راز و نیاز و مناجات با خداوند عزوجل و دعا و تضرع به درگاه کبریایی‌اش بیابیم که " ثلاثه لا ترد دعوتهم الإمام العادل والصائم حین یفطر ودعوه المظلوم یرفعها فوق الغمام وتفتح لها أبواب السماء ویقول الرب عزوجل وعزتی لأنصرنک ولو بعد حین"(رواه الترمذی)

و ماه رمضان آمد تا با طنین ربانی خود از فراز هستی، ما را فرا خواند که "…یا باغی الخیر أقبل و یا باغی الشر أدبر"؛ تا بر تردیدها و دودلی‌های خود و وسوسه‌های خنّاسان جن و انس فایق آییم.

 

و رمضان آمد تا با نگاه به تاریخ، تحقق وعده‌ی نصر مؤزر خداوند قادر متعال را در بدرالکبری به یاد آوریم و از نو بیاموزیم که صبر و تقوی -به مثابه دو دستاورد ارزنده در مدرسه رمضان- پیش‌شرط‌های اصلی تحقق نصرت الهی‌اند: "بَلى‏ إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا وَ یَأْتُوکُمْ مِنْ فَوْرِهِمْ هذا یُمْدِدْکُمْ رَبُّکُمْ…"(آل‌عمران/۱۲۵) و فراموش نکنیم که یاری را جز از او نخواهیم که: "…وَ مَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ"(آل‌عمران/۱۲۶).

و چه درس‌آموز و عبرت‌انگیز است این فراز آخرین از درس‌های رمضان در این مقطع زمانی که مردم مسلمان و آزادیخواه برخی از کشورهای اسلامی را فتنه جباریت و ددمنشی دیکتاتورها دربرگرفته است؛ تا تلخی محنت‌ها و سختی مصایب، آنان را مأیوس نسازد.

ضمن تبریک حلول این ماه مبارک به محضر همه خواهران و برادرانم در جماعت دعوت و اصلاح ایران و عموم هموطنان ارجمند و امت اسلامی، خاضعانه دست به دعا برمی‌داریم که:

 

پروردگارا! سپاس تو را که فرصتی دیگر بر ما منت فرمودی تا هم به امید لطف بی‌پایانت، گناهان و کاستی‌های یک‌ سال دیگر از عمرمان را جبران کنیم و هم عهد دیرینه بندگی را تجدید نمائیم.

الها! درهای رحمتت را بر ما برگشای و از خوان بی‌بدیل کرمت ارزانی‌مان دار.

معبودا! بهار قرآن را چنان همنشین دلهایمان قرار ده، تا کوله‌بار تهی‌شده وجودمان به مدد دولت پرشکوه و پربرکت قرآن، آکنده از گل‌های باغ آسمان گردد و نیک‌فرجامی قرینمان.

خداوندا! امت اسلامی را از به ‌بار نشستن شکوفه‌های درخت آزادی که به خون گرانبهای آزادی‌خواهان سیراب گشته است، بهره‌مند بگردان و  مسلمانان را در آنچه مایه‌ی خوشنودی تو و رستگاری آنان است، همراه و متحد و پیروز بفرما.

آمین یا رب العالمین

عبدالرحمن پیرانی

۹ مرداد ۱۳۹۰

۳۰ شعبان ‌1432

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا