خبر های جدید

حمله شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی

شهرک نشنیان صهیونیست صبح چهارشنبه به صحن مسجد الاقصی حمله کردند؛ این در حالی است که پلیس رژیم صهیونیستی برای دومین روز متوالی از ورود فلسطینیان زیر ۵۰ سال به مسجد جلوگیری می کند.

منابع رسانه ای محلی تأکید کردند که شماری از شهرک نشینان صبح امروز از طریق باب المغاربه (ورودی غربی مسجد الاقصی) و تحت تدابیر شدید امنیتی به صحن مسجدالاقصی حمله کردند.

به گفته این منابع، شمار زیادی از نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی هم برای تامین امنیت شهرک نشنیان صهیونیست در صحن های مسجد حضور داشتند.

وی افزود: همزمان با حملات، نمازگزارانی که توانسته بودند به مسجد داخل شوند، فریاد الله اکبر سر دادند.

صهیونیست ها طی هفته گذشته حملات گسترده ای را به مسجدالاقصی داشته اند و این حملات به بحرانی شدن شدید مسجد الاقصی انجامیده است.

صبح روز چهارشنبه دهها نفر از جوانان فلسطینی پس ازممانعت پلیس رژیم صهیونیستی از ورود آنها به مسجد، درمنطقه باب الاسباط (یکی از ورودی های منطقه قدیمی قدس) گرد هم آمدند و شعار دادند: “مسجدالاقصی جان و خون خود را برای تو می دهیم.”

پلیس رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از ورود جوانان به مسجد، موانعی نزدیک دربهای خروجی مسجدالاقصی نصب کرده است.

“محمود ابوالعطاء” سخنگوی سازمان اوقاف الاقصی نیز گفت: دهها نفر از ساکنان بیت المقدس  به دلیل جلوگیری از ورود شان به مسجد الاقصی نماز صبح خود را در خیابانهای منتهی به مسجد خواندند.

وی گفت: صدها فلسطینی به سوی ورودیهای مسجد الاقصی روی آوردند و دهها نفر از آنها توانستند داخل مسجد اعتکاف کنند
منبع: شفقنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا