خبر های جدید

حمایت گسترده از غزه با خاموش کردن چراغ‌ها

حمایت گسترده از غزه با خاموش کردن چراغ‌ها
اعلام حمایت جهانی از طرح خاموش کردن چراغ ها در روز جمعه به مدت یک ساعت برای اعلام همبستگی با مردم محاصره شده غزه در حال افزایش است.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین روز پنج شنبه اعلام کرد، در این کمپین از مردم همه جهان درخواست شده برای حمایت از مردم غزه فردا جمعه از ساعت ۱۹ تا ۲۰ شب به وقت محلی هر کشور، چراغ های خانه هایشان را خاموش کنند.

این کمپین “غزه را در تاریکی تنها نمی گذاریم، چراغ ها را هر مکان خاموش می کنیم”.، نام دارد. محاصره غزه، شرایط زندگی را برای شهروندان این باریکه به شدت سخت کرده است. حامیان فلسطین برای اعلام همبستگی با مردم غزه در این مدت یا در تاریکی خواهند نشست یا شمع روشن می کنند. در تویتر نیز حامیان این کمپین به بیش از ۱۰ زبان دنیا همبستگی خود را با شهروندان غزه اعلام کرده اند.

مشکلات دو میلیون شهروند غزه که از چند سال قبل در محاصره قرار دارند با حملات صهیونیست ها در تابستان ۲۰۱۴ افزایش یافته است. بسیاری از نهادهای محلی اعلام کردند در زمان اجرای این کمپین، فعالیت هایی را برای حمایت از مردم غزه در محل های عمومی در زیر نور شمع انجام خواهند داد.

پخش فیلم هایی از وضعیت زندگی شهروندان غزه، شعر و سرود، اقامه نماز و دعا کردن برای مردم غزه از برنامه های اعلام شده در این روز است. برخی نیز وعده داده اند در این ساعت در اماکن مشهور شهرها، تجمع کرده و پلاکاردهایی در حمایت از غزه به دست خواهند گرفت.
منبع: جامعه خبری الف.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا