خبر های جدید

چالش بزرگ بر سر راه کودتای علی صالح و حوثی ها در یمن

چالش بزرگ بر سر راه کودتای علی صالح و حوثی ها در یمن

حوثی ها که با شعار «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» و همکاری وزرای کشور و دفاع طرفدار دکتاتور سابق وارد صنعا شده بودند، اخوانی ها و سلفی ها را هدف قرار دادند و دهها نفر از آنان کشته و صدها نفر را زندانی و ده ها دانشگاه و مسجدشان را غارت و تعطیل کردن اکنون با فرار بزرگ عبدربه منصور هادی رییس جمهور  از اقامت اجباری آنان با چالش بزرگ دیگری روبه رو شدند.
این گزارش‌ها از سوی مسوولان ارشد انصارالله یمن نیز تایید شده است و اخباری مبنی بر تلاش عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری مستعفی برای خروج از کشور منتشر شده است. نزدیکان هادی این اخبار را تکذیب کرده‌اند.

عبد ربه منصور هادی از زمان استعفاء در منزل خود در صنعاء به سر می‌برد و نزدیکان وی انصارالله را متهم می‌کردند که منصور هادی را تحت بازداشت خانگی و به زور در صنعاء نگه داشته است.

منابع سیاسی در جنوب یمن نیز اعلام کردند که منصور هادی پس از خروج از صنعا راهی تعز شده و از آنجا وارد عدن شده است. شهر عدن اصلی ترین مرکز اقتصادی این کشور است و تا پیش از اتحاد دو یمن پایتخت جمهوری یمن جنوبی بود. اکنون این شهر خواستگاه جدایی طلبان جنوب محسوب می‌شود.

خروج رئیس‌جمهوری مستعفی یمن و رفتن به عدن، می‌تواند شرایط سیاسی در این کشور را تا حدودی تغییر دهد و احتمال پیوستن وی به مذاکرات و حتی بازگشت به قدرت را افزایش می‌دهد.

یک مقام سیاسی یمن نیز اعلام کرد که مذاکرات میان گروه‌های سیاسی یمن و گروه حوثی در نتیجه تحولات اخیر در این کشور با توجه به ترک صنعاء از سوی منصور هادی به حالت تعلیق درآمده است.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد که مذاکرات میان این گروه‌ها تحت نظارت جمال بن عمر فرستاده سازمان ملل به یمن به حالت تعلیق درآمده است

منبع: صلاح الدین.نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا