خبر های جدید

بحران شدید یمن را فراگرفته است

بحران شدید یمن را فراگرفته است

حوثی ها در شرف ورود به عدن می باشند. حوثی ها به دروازه عدن، مرکز حکومت موقت در جنوب یمن رسیدند.حوثی ها که قبلا کنترل پایگاه هوایی العناد در شمال این شهر را در دست گرفته بودند، به نزدیکیهای کاخ ریاست جمهوری و برخی از اهداف حمله هوایی ترتیب دادند.

ادعا می شود، منصور هادی رئیس جمهور یمن نیز عدن را ترک کرده و با هلی کوپتر به منطقه امنی رفته است.منابع نزدیک به هادی نیز اظهار داشتند، رئیس جمهور در منطقه امنی در عدن بسر می برد.منصور هادی ماه گذشته با فرار از صنعا به عدن رفته و این شهر را بعنوان مرکز حکومت موقت اعلام کرده بود.

از سوی دیگر گفته می شود، شبه نظامیان حوثی، محمود الصبیحی وزیر دفاع، برخی از فرماندهان و بروکراتهای یمن را به اسارت گرفته اند. در حالیکه منابع محلی اعلام داشتند که مردم با مداخله بین المللی مخالف می باشند، زیاد یاسین وزیر امور خارجه یمن در مصاحبه با تلویزیون العربی، از کشورهای خلیج خواستار مداخله نظامی گردید.

منصور هادی نیز از سازمان ملل طلب یاری کرده بود.در این میان معاون دبیرکل اتحادیه عرب ضمن اشاره براینکه، تحولات را از نزدیک دنبال می کنند، اظهار داشت، وزرای امور خارجه کشورهای عضو فردا در رابطه با یک طرح مداخله احتمالی به یمن مذاکره خواهند کرد.

منبع: تی آر تی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا