خبر های جدید

فراخوان اخوان المسلمین برای شورش علیه سیسی

فراخوان اخوان المسلمین برای شورش علیه سیسی

جماعت اخوان المسلمین با صدور بیانیه‌ای درپی کشته شدن تعدادی از رهبران این گروه به دست نیروهای امنیتی خواستار شورش مردم مصر علیه دولت عبدالفتاح السیسی شد. این بیانیه‌ با اشاره به اینکه گروه‌های مسلح با حمله به نیروهای ارتش در صحرای سینا به راحتی ده‌ها نظامی را به قتل می‌رسانند تصریح می‌کند که نیروهای امنیتی در چنین شرایطی با حمله به یک آپارتمان تعدادی از رهبران اخوان المسلمین را در برابر دیده اعضای خانواده‌شان به قتل می‌رسانند.

اخوان طی این بیانیه با محکوم کردن اقدامات افراد مسلح در صحرای سینا تاکید کرد که مسئول بحران امنیتی در شمال مصر عبدالفتاح السیسی است. این بیانیه پس از آن صادر شد که امروز رسانه‌ها خبر دادند که در حمله به یک آپارتمان در محله ۶ اکتبر قاهره ۹ نفر از جمله تعدادی از رهبران اخوان المسلمین کشته شدند.

این حمله ساعتی پس از آن روی داد که افراد مسلح وابسته به گروه موسوم به انصار بیت المقدس در شمال مصر با حمله به نیروهای ارتش ۷۰ نیروی نظامی مصری را به قتل رساندند. دو روز پیش هم انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در قاهره منجر به کشته شدن دادستان کل مصر شده بود.

این حوادث همزمان با دومین سالگرد سرنگونی دولت محمد مرسی رییس جمهور اخوانی مصر روی داده و به همین دلیل دولت السیسی اخوانی‌ها را مسؤول این حملات می داند.

منبع: خبرگزاری رسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا