خبر های جدید

روی کار آمدن دولت محلی با اکثریت مسلمان در شهری در ایالت میشیگان آمریکا

روی کار آمدن دولت محلی با اکثریت مسلمان در شهری در ایالت میشیگان آمریکا

مردم شهر “همترمک”(Hamtramck) در ایالت میشیگان آمریکا با رای دادن به سه نامزد مسلمان شورای شهر برای نخستین بار در تاریخ آمریکا دولت محلی با اکثریت مسلمان تشکیل دادند. شهر همترمک میشیگان به اولین شهری در تاریخ آمریکا تبدیل شده که یک شورای شهر با اکثریت مسلمان را انتخاب کرد.
حدود ۲۲ هزار تن به سه نامزد مسلمان برای راه یافتن به هیات شش عضوی شورای شهر رای دادند در حالی که این شورا یک عضو مسلمان دیگر هم دارد. این بدین معناست که اکنون شورای شهر جدید اکثریت دو سوم مسلمان را دارد.

این شهر میشیگان پیشتر نیز در سال ۲۰۰۴ و زمانی که اجازه داد اذان از یکی از مساجد آن از بلندگوها پخش شود، به کانون توجه تبدیل شد و منتقدان گلایه داشتند که این نفوذ اسلام در زندگی آنهاست. در آن زمان تنها یک عضو شورای شهر همترمک مسلمان بود.

کسب اکثریت در شورای شهر آسان نیست. در گذشته نامزدهای مسلمان مورد آزاد و اذیت قرار گرفته و به تروریسم متهم می‌شدند. برخی از رای‌دهندگان بنگلادشی نیز در زمان رای‌ دادن با مشکل مواجه می‌شدند و از آنها خواسته می‌شد تا شهروندی خود را اثبات کنند. یکی از برندگان این رای‌گیری سعد المسماری، دانشجوی ۲۸ ساله است که با کسب ۲۲ درصد رای بیشترین آراء را از آن خود کرده است. وی در سال ۲۰۰۹ به آمریکا آمد و دو سال بعد شهروندی آمریکا را گرفت.

http://fa.shafaqna.com/news/52231

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا