خبر های جدید

عضو موسس پیشین جریان تمرد: سقوط عبدالفتاح السیسی نزدیک است

عضو موسس پیشین جریان تمرد: سقوط عبدالفتاح السیسی نزدیک است

یک عضو پیشین جریان تمرد که از موسسان این گروه بوده، اعلام کرد عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر محبوبیت خود را از دست داده و سقوط او نزدیک است.

«مسعد المصری» که یکی از موسسان جریان تمرد به شمار می‌آید در گفت‌وگو با روزنامه «النبأ»، گفت: پارلمان آتی مصر نماینده مردم این کشور نیست و تنها وظیفه‌اش تأیید قوانین فعلی موجود است. وی اعلام کرده که محبوبیت السیسی در میان مردم کاهش پیدا کرده زیرا کاری برای مردم انجام نداده و مشتی منافق دور خود جمع کرده و فرصت مشارکت در فضای سیاسی را از جوانان گرفته است.

این عضو پیشین جریان تمرد که در برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری در مصر نقش قابل توجهی داشته رسانه‌های مصری را نیز مورد انتقاد قرار داده و گفته هدف آنها گمراهی مردم است و به هوادران السیسی تبدیل شده‌اند که در نهایت باعث سقوط السیسی می‌شود.

وی ادامه داد بحث آشتی با اخوان المسلمین همچنان مطرح است اما این گروه باید از اقداماتی که انجام داده‌اند عقب نشینی کنند زیرا با توجه به قدرت اخوان المسلمین آشتی با آنها می‌تواند به پیشرفت مصر کمک کند.

المصری گفت اگر زمان به عقب بر می‌گشت از اقداماتی که در جریان تمرد انجام دادم عقب نشینی می‌کردم زیرا وضعیت فعلی آن چیزی نبود که ما به دنبال آن بودیم امروز گروهی که تنها به دنبال منافع شخصی خود هستند و منافع مردم را فراموش کرده‌اند کشور را اداره می‌کنند.

وی همچنین درباره ادامه اعتراضات جریان تمرد  و احتمال عصیان علیه السیسی گفت: زمانی که علیه مرسی به خیابان آمده بودیم دولت وقت از ما حمایت می‌کرد اما در حال حاضر اگر بخواهیم به خیابان بیایم دولت از السیسی حمایت می‌کند و سرنوشت ما پشت میله‌های زندان خواهد بود زیرا در این دولت آزادی وجود ندارد.

عضو پیشین جریان تمرد درباره انتخابات پارلمانی و پیروزی تجار مصری گفت پیروزی حزب المصریین الاحرار نشان می‌دهد که نجیب سایروس چه مقدار برای این انتخابات هزینه کرده که قیمت هر رأی به ۱۵۰۰ پوند مصری رسیده بود. وی پیروزی «محمود بدر» موسس جریان تمرد در انتخابات را مسأله‌ای غیر قابل قبول توصیف کرد و گفت کار او قبل از ورود به جریان تمرد، توزیع روزنامه‌ «صوت الامه» [صدای مردم] بود و حضور او در پارلمان به عنوان نماینده غیرقابل قبول است.

وی افزود: به دادستانی کل مصر دادخواستی داده و نسبت به ثروتی که بدر به آن دست پیدا کرده شکایت کرده‌ایم چگونه یک پستچی در طول این چند سال سپرده ۲۴ میلیون پوندی در بانک دارد و دارایی‌هایش افزایش پیدا کرده‌اند.

المصری گفت: محمود بدر با اسم السیسی برای خود بازار گرمی کرده و در میان مردم دیگر محبوب نیست؛ انقلاب ۳۰ ژوئن انقلابی واقعی نبود زیرا همه سران انقلاب ۲۵ ژانویه که به سقوط حسنی مبارک منجر شده یا زیر خاک هستند یا در زندان به سر می‌برند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940916000730

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا