خبر های جدید

«احمد ابوالغیط» وزیر خارجه مبارک دبیرکل اتحادیه عرب شد + زندگی‌نامه

«احمد ابوالغیط» وزیر خارجه مبارک دبیرکل اتحادیه عرب شد + زندگی‌نامه

کشورهای عضو اتحادیه عرب احمد ابوالغیط وزیر خارجه حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر را علی‌رغم مخالفت قطر به سمت دبیرکلی این اتحادیه منصوب کردند.

«احمد ابوزید» سخنگوی وزارت خارجه مصر روز گذشته با اعلام معرفی «احمد ابوالغیط» به عنوان نامزد تصدی منصب دبیر کل اتحادیه عرب، اعلام کرد: رایزنی هایی که مصر با کشورهای عربی انجام داد، تائید و حمایت قوی این کشورها از ابوالغیط را نشان داد.

زندگی‌نامه هشتمین دبیرکل اتحادیه عرب

احمد ابوالغیط متولد ۱۲ ژوئن سال ۱۹۴۲ میلادی است که از ماه جولای ۲۰۰۴ میلادی تا ماه مارس سال ۲۰۱۱ میلادی وزیر خارجه حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر بود. وی در سال ۱۹۶۴ میلادی مدرک لیسانس خود در رشته بازرگانی را از دانشگاه عین‌شمس دریافت کرد و در سال ۱۹۶۵ به استخدام وزارت خارجه مصر در آمد.

در سال ۱۹۹۹ میلادی به سمت نماینده دائم مصر در سازمان ملل متحد منصوب شد. وی از جولای ۲۰۰۴ میلادی به‌جای احمد ماهر به سمت وزیر خارجه مصر منصوب شد و تا مدتی کوتاه بعد از برکناری مبارک در این منصب باقی ماند.

حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از جمله حوادث مهم در دوره کاری ابوالغیظ به‌عنوان وزیر خارجه مصر بود. همچنین انقلاب مصر که منجر به برکناری حسنی مبارک شد در دوره فعالیت احمد ابوالغیط به عنوان وزیر خارجه این کشور شعله‌ور شد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا