خبر های جدید

«احمد ابوالغیط» وزیر خارجه مبارک دبیرکل اتحادیه عرب شد + زندگی‌نامه

«احمد ابوالغیط» وزیر خارجه مبارک دبیرکل اتحادیه عرب شد + زندگی‌نامه

کشورهای عضو اتحادیه عرب احمد ابوالغیط وزیر خارجه حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر را علی‌رغم مخالفت قطر به سمت دبیرکلی این اتحادیه منصوب کردند.

«احمد ابوزید» سخنگوی وزارت خارجه مصر روز گذشته با اعلام معرفی «احمد ابوالغیط» به عنوان نامزد تصدی منصب دبیر کل اتحادیه عرب، اعلام کرد: رایزنی هایی که مصر با کشورهای عربی انجام داد، تائید و حمایت قوی این کشورها از ابوالغیط را نشان داد.

زندگی‌نامه هشتمین دبیرکل اتحادیه عرب

احمد ابوالغیط متولد 12 ژوئن سال 1942 میلادی است که از ماه جولای 2004 میلادی تا ماه مارس سال 2011 میلادی وزیر خارجه حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر بود. وی در سال 1964 میلادی مدرک لیسانس خود در رشته بازرگانی را از دانشگاه عین‌شمس دریافت کرد و در سال 1965 به استخدام وزارت خارجه مصر در آمد.

در سال 1999 میلادی به سمت نماینده دائم مصر در سازمان ملل متحد منصوب شد. وی از جولای 2004 میلادی به‌جای احمد ماهر به سمت وزیر خارجه مصر منصوب شد و تا مدتی کوتاه بعد از برکناری مبارک در این منصب باقی ماند.

حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از جمله حوادث مهم در دوره کاری ابوالغیظ به‌عنوان وزیر خارجه مصر بود. همچنین انقلاب مصر که منجر به برکناری حسنی مبارک شد در دوره فعالیت احمد ابوالغیط به عنوان وزیر خارجه این کشور شعله‌ور شد.

منبع: تسنیم

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن