به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

تاسیس حزبی جدید توسط جوانان اخوان المسلمین در مصر

تاسیس حزبی جدید توسط جوانان اخوان المسلمین در مصر

 

گروهي از جوانان جماعت اخوان المسلمین مصر اعلام كردند كه براي حضور فعال‌تر در عرصه سياسي قصد دارند، حزبي تاسيس ‌كنند كه مستقل از جماعت و حزب آزادي و عدالت باشد.

 

به گزارش نوگرا به نقل از الجزيره، گروهي از جوانان جنبش اخوان المسلمون مصر كه حضور فعالي در انقلاب مصر داشتند، روز گذشته تاكيد كردند، براي حضور پررنگ‌تر در عرصه سياسي درصدد هستند، حزبي را مستقل از جماعت اخوان و حزب تازه تاسيسش "آزادي و عدالت " تشكيل دهند.

 

اين جوانان با انتشار بيانيه‌اي اعلام كردند: حزبي كه تاسيس خواهند كرد، حزبي متعلق به تمام مصري‌هاي آزاده است و هر انديشه و تفكري را فقط درصورتي كه با دليل و منطق بيان شود، مي‌پذيرد.

 

اين بيانيه در ادامه مي‌افزايد: اين حزب به ارزش‌هايي چون آزادي و دمكراسي و جابه جايي قدرت و افزايش نقش جامعه مدني و اجراي معيارهايي چون عدالت اجتماعي در تمام عرصه‌هاي زندگي پايبند است و به تمدن عربي و اسلامي و آفريقايي خود مفتخر و توجه روابط خارجي را در راس اولويت‌هاي خود قرار مي‌دهد.

 

اين بيانيه هدف از تشكيل اين حزب را تثبيت و تحكيم دستاوردهاي انقلاب و پيگيري نحوه تحقق و اجراي درخواست‌ها و مشاركت در ايجاد و حمايت و پشتيباني از زندگي آزاد و دمكراتيك براي شهروندان كه محور آن شهروند مصري و پاسخگويي به خواسته‌هايش باشد، را تشكيل مي‌دهد.

 

گفته‌ مي‌شود: اكثر رهبران حزب جديد را فعالاني تشكيل مي‌دهند كه در كنار برخي از افراد مستقل رهبري انقلاب مصر را كه منجر به سرنگوني حسني مبارك در اين كشور شد، بدست داشتند.

منبع: فارس

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن