رمضان

پیام دبیر کل جماعت دعوت و اصلاح به مناسبت ما�

بسم الله الرحمن الرحیم

"یا ایها الذین آمنوا کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تتقون"(البقره/۱۸۳)

الحمدلله رب العالمین و الصلوه و السلام علی سیدنا و حبیبنا و قره أعیننا محمد و علی سائر الأنبیاء و المرسلین و علی آله و أصحابه و من سار علی دربهم إلی قیام یوم الدین

بار دیگر باران لطف و رحمت لایزال پروردگار بر جان‌های عطشناک و دل‌های مشتاق مؤمنان می‌بارد تا در خاطرمان آورد که درهای بخشایش و کرم واسعه‌ی پروردگار منان، همیشه‌ی روزگار بر پویندگان مسیر بندگی و عبادتش گشوده است تا سرزمین وجود را با یاد مبارکش بیارایند و از خوان گشاده و پرنعمت مهرش، لقمه‌ی احسان برگیرند.

رمضان ماه نزول قرآن و پیوند زمین با آسمان، ماه پر برکت روزه، بندگی و ایمان، در راه است. میهمانی بس عزیز و ارجمند که با حضور مبارک خود، فرصتی گرانقدر برای از نو دیدن، اندیشیدن، فهمیدن و ساختن را ارزانی می‌دارد، باشد تا توشه‌ای از پرهیزکاری را برگیریم.

بی گمان آنانکه باور به وعده‌های راستین آفریدگار یگانه، در عمق تار و پود وجودشان ریشه دوانیده، این میهمان عزیز، رمضان را گرامی داشته و با پایبندی به فرامین جاودانه‌ی فرمانروای جهانیان، جسم و جان را از غبار غفلت و غم و گناه می‌شویند و با رجعتی دگرباره به حریم سراسر رحمت و آرامش ایمان، اشک ندامت شبانگاهان را با زیر و بم‌های آهنگین قرآن و اذکار و اوراد، در هر قیام و قعود، رکوع و سجود، بر گونه‌های خویش جاری می‌سازند تا نسیم سحرگاهان رحمت، از نو آغازیدن را در فراخنای وجودشان جاری سازد.

از پروردگار مهربان، توفیقی می‌طلبیم تا در این ماه سراسر خیر و برکت، توشه‌ای در خور فراهم آوریم و چونان شکرگزارانِ راستین، از نعمت حیات طیبه برخوردار شویم.

برادران و خواهران ارجمند و هموطنان گرامی!

السلام علیکم؛

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان که آغازش رحمت و تداومش مغفرت و فرجامش رهایی از آتش جهنم است، گرامی باد. بی‌گمان تجربه‌ی ارزشمند خودسازی در این ایام ناب، بهترین فرصت برای پالودن درون از رذائل و آراستن آن به فضایلی است که موجبات خشنودی خداوند بزرگ را در پی دارد. شایسته است که این ماه مبارک را آنگونه که لازم است ارج نهاده و توجه داشته باشیم که:

● رمضان ماه نزول قرآن، کلام خدا است. بر تلاوت دقیق و درک معانی عمیقِ این ارزشمندترین هدیه‌ی الهی، بیش از بیش همت گماریم که همانا قرآن، شفیع دوستان و همنشینانش در پیشگاه خداوند است.

● رمضان ماه شکیبایی و مبارزه با خواهش‌های نفسانی است. در خاطر داشته باشیم که نه تنها خوردن و نوشیدن، که تمام نیات و افکار و اعمال ما را پروردگار مهربان می‌داند و می‌بیند، که همانا او(جل‌جلاله) بر همه چیز دانا و بینا است.

● رمضان، ماه احساس درد و رنج مستمندان و بینوایان و کمک بیشتر به آنها در حل مشکلات روزمره زندگی از جنبه‌های مختلف، علی‌الخصوص معیشتی، می‌باشد. در انجام این امر خطیر از همدیگر سبقت جوئیم که همانا پروردگار با نیکوکاران است.

● رمضان، ماه وحدت بیشتر امت اسلامی و یکپارچگی افزونتر ملی-در سایه برخورداری پیروان ادیان و ‌مذاهب، و قومیت‌ها از جایگاه شایسته و برابر- می‌باشد. به انجام هر امری که این مهم را تقویت نماید، همت گماریم که همانا دست قدرت و لطف پروردگار با جماعت است.

● رمضان ماه نماز، دعا و تهجد است. بیش از پیش در انجام آنها تلاش نمائیم که بی شک تزکیه جان و دل، جز با عبادتی خالصانه و عالمانه حاصل نخواهد شد. یکدیگر را از دعای خیر محروم نکنیم، که همانا بر دعای برادر مؤمن در حق برادرش بسیار سفارش شده است.

امیدواریم که خداوند علیمِ حکیم، به لطف بیکران خویش و به یمن این ماه مبارک، امت اسلامی را بیش از پیش در مسیر عمل به تعالیم حیات بخش قرآن مجید و سنت مطهر رسول بزرگوار اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وسلم) قرار داده و از نابسامانی‌ها، مشکلات و اختلافات داخلی و توطئه‌های خارجی در امان دارد. (آمین یا رب العالمین)

الله اکبر و لله الحمد

عبدالرحمن پیرانی

۱۹/۶/۸۶

نقل از سایت رسمی جماعت دعوت و اصلاح
http://islahweb.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا