رمضان

پیام دبیر کل جماعت دعوت و اصلاح به مناسبت ما�

بسم الله الرحمن الرحيم

"يا ايها الذين آمنوا كتب عليكم الصيام كما كتب علی الذين من قبلكم لعلكم تتقون"(البقرة/183)

الحمدلله رب العالمين و الصلوة و السلام علی سيدنا و حبيبنا و قرة أعيننا محمد و علی سائر الأنبياء و المرسلين و علی آله و أصحابه و من سار علی دربهم إلی قيام يوم الدين

بار ديگر باران لطف و رحمت لايزال پروردگار بر جان‌هاي عطشناک و دل‌هاي مشتاق مؤمنان مي‌بارد تا در خاطرمان آورد که درهاي بخشايش و کرم واسعه‌ي پروردگار منان، هميشه‌ي روزگار بر پويندگان مسير بندگي و عبادتش گشوده است تا سرزمين وجود را با ياد مباركش بيارايند و از خوان گشاده و پرنعمت مهرش، لقمه‌ي احسان برگيرند.

رمضان ماه نزول قرآن و پيوند زمين با آسمان، ماه پر برکت روزه، بندگي و ايمان، در راه است. ميهماني بس عزيز و ارجمند که با حضور مبارک خود، فرصتي گرانقدر براي از نو ديدن، انديشيدن، فهميدن و ساختن را ارزاني مي‌دارد، باشد تا توشه‌اي از پرهيزكاري را برگيريم.

بي گمان آنانکه باور به وعده‌هاي راستين آفريدگار يگانه، در عمق تار و پود وجودشان ريشه دوانيده، اين ميهمان عزيز، رمضان را گرامي داشته و با پايبندي به فرامين جاودانه‌ي فرمانرواي جهانيان، جسم و جان را از غبار غفلت و غم و گناه مي‌شويند و با رجعتي دگرباره به حريم سراسر رحمت و آرامش ايمان، اشک ندامت شبانگاهان را با زير و بم‌هاي آهنگين قرآن و اذكار و اوراد، در هر قيام و قعود، ركوع و سجود، بر گونه‌هاي خويش جاري مي‌سازند تا نسيم سحرگاهان رحمت، از نو آغازيدن را در فراخناي وجودشان جاري سازد.

از پروردگار مهربان، توفيقي مي‌طلبيم تا در اين ماه سراسر خير و بركت، توشه‌اي در خور فراهم آوريم و چونان شكرگزارانِ راستين، از نعمت حيات طيبه برخوردار شويم.

برادران و خواهران ارجمند و هموطنان گرامي!

السلام عليکم؛

فرا رسيدن ماه مبارك رمضان كه آغازش رحمت و تداومش مغفرت و فرجامش رهايي از آتش جهنم است، گرامي باد. بي‌گمان تجربه‌ي ارزشمند خودسازي در اين ايام ناب، بهترين فرصت براي پالودن درون از رذائل و آراستن آن به فضايلي است كه موجبات خشنودي خداوند بزرگ را در پي دارد. شايسته است كه اين ماه مبارك را آنگونه كه لازم است ارج نهاده و توجه داشته باشيم كه:

● رمضان ماه نزول قرآن، كلام خدا است. بر تلاوت دقيق و درك معاني عميقِ اين ارزشمندترين هديه‌ي الهي، بيش از بيش همت گماريم كه همانا قرآن، شفيع دوستان و همنشينانش در پيشگاه خداوند است.

● رمضان ماه شكيبايي و مبارزه با خواهش‌هاي نفساني است. در خاطر داشته باشيم كه نه تنها خوردن و نوشيدن، كه تمام نيات و افكار و اعمال ما را پروردگار مهربان مي‌داند و مي‌بيند، كه همانا او(جل‌جلاله) بر همه چيز دانا و بينا است.

● رمضان، ماه احساس درد و رنج مستمندان و بينوايان و كمك بيشتر به آنها در حل مشكلات روزمره زندگي از جنبه‌هاي مختلف، علي‌الخصوص معيشتي، مي‌باشد. در انجام اين امر خطير از همديگر سبقت جوئيم كه همانا پروردگار با نيكوكاران است.

● رمضان، ماه وحدت بيشتر امت اسلامي و يكپارچگي افزونتر ملي-در سايه برخورداري پيروان اديان و ‌مذاهب، و قوميت‌ها از جايگاه شايسته و برابر- مي‌باشد. به انجام هر امري كه اين مهم را تقويت نمايد، همت گماريم كه همانا دست قدرت و لطف پروردگار با جماعت است.

● رمضان ماه نماز، دعا و تهجد است. بيش از پيش در انجام آنها تلاش نمائيم كه بي شك تزكيه جان و دل، جز با عبادتي خالصانه و عالمانه حاصل نخواهد شد. يكديگر را از دعاي خير محروم نكنيم، كه همانا بر دعاي برادر مؤمن در حق برادرش بسيار سفارش شده است.

اميدواريم كه خداوند عليمِ حكيم، به لطف بيكران خويش و به يمن اين ماه مبارك، امت اسلامي را بيش از پيش در مسير عمل به تعاليم حيات بخش قرآن مجيد و سنت مطهر رسول بزرگوار اسلام(صلي‌الله‌عليه‌وسلم) قرار داده و از نابساماني‌ها، مشكلات و اختلافات داخلي و توطئه‌هاي خارجي در امان دارد. (آمين يا رب العالمين)

الله اكبر و لله الحمد

عبدالرحمن پيراني

19/6/86

نقل از سایت رسمی جماعت دعوت و اصلاح
http://islahweb.org

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن