خبر های جدید

تمدید مدت بازداشت دختر و داماد قرضاوی توسط دولت مصر

تمدید مدت بازداشت دختر و داماد قرضاوی توسط دولت مصر

دادگاهی در مصر، مدت بازداشت دختر و داماد یوسف القرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان را به مدت ۱۵ روز دیگر تمدید کرد.

احمد ابو علامادی، وکیل اولا القرضاوی و هشام خلفی دختر و داماد یوسف القرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان با انتشار اطلاعیه اعلام کرد: دادستانی امنیت ملی مصر مدت بازداشت موکلینم را به اتهام عضویت در تشکیلات اخوان المسلمین به مدت ۱۵ روز دیگر تمدید کرده است.

در ادامه اطلاعیه وکیل مدافع دختر و داماد یوسف از القرضاوی، آمده است: اولا القرضاوی را به سلول انفرادی در زندان زنان القناطیر در شمال مصر و همسر وی را به زندان امنیت عالی شماره ۲ تورا در جنوب قاهره انتقال داده اند. اولا القرضاوی و همسرش از اعضای هئیت مدیره حزب مخالفین میانه روی مصر در تاریخ ۳۰ ژوئن در منطقه ساحل الشمالی در شمال مصر، محلی که برای گذراندن تعطیلات عید فطر به آنجا رفته بودند٬ بازداشت شدند.

دادستانی مصر حکم تمدید بازداشت ۱۵ روزه این زوج را به اتهام عضویت در تشکیلات اخوان المسلمین و برنامه ریزی برای اقدامات تروریستی که امنیت دولت را تهدید می کند، صادر کرده است.

گفتنی است؛ هشام خلفی داماد یوسف القرضاوی پیش از این در پی کودتای نظامی مصر در ۳ جولای ۲۰۱۳، به اتهام عضویت در ائتلاف «حمایت از مشروعیت» بازداشت و در ماه مارس ۲۰۱۶ با حکم دادگاه جنایی مصر آزاد شده بود.

منبع: آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا