خبر های جدید

آمریکا به شهروندانش اجازه داد به ارتش آزاد سوریه کمک مالی کنند

 

وزارت خزانه داری ایالات متحده روز پنجشنبه ۲-۸-۲۰۱۲ اعلام کرد شهروندان آمریکایی از این پس می توانند به ارتش آزاد سوریه کمک مالی و تدارکاتی ارسال کنند.این وزارت با صدور مجوزی رسمی به گروه "حمایت ازمردم سوریه" اجازه داده است تا کمک های مالی، تدارکاتی و نیز وسایل ارتباط به ارتش آزاد بفرستند.گروه " حمایت از مردم سوریه" یک سال پیش به منظور کمک به مردم سوریه در واشنگتن آمریکا تاسیس شد.

براون سایز مسئول این گروه در گفت وگو با بیرغانم گزارشگر العربیه در واشنگتن با تاکید بر ضرورت کمک به مردم سوریه گفت: " نمی توانیم به ارتش آزاد کمک تسلیحاتی بکنیم اما آنها می توانند با این دلارهای جمع آوری شده هر آنچه را که می خواهند بخرند."

دولت ایالات متحده آمریکا پیش از این تاکید کرده است که از مخالفان سوریه پشتیبانی می کند اما اسلحه برای آنها ارسال نمی کند.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرده بود که ایالات متحده هیچگونه کمک نظامی به مخالفان سوریه نخواهد کرد وکمک های آمریکا بیشتر در چارچوب مسائل انسانی است.

آنطونی کوردسمان رئیس مرکز بین المللی تحقیقات استراتژی آمریکا در رابطه با تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا می گوید: " سیاست آمریکا نسبت به ارتش آزاد سوریه پس از پیروزی های اخیر این نیرو تا حدودی تغیر کرده است".

وی افزود: " ارتش آزاد توانسته است موجودیت خود را عملا در میدان نشان دهد و این پیشرفت مواضع خیلی از کشورها را تغیر خواهد داد.

به گفته کوردسمان "ارتش آزاد هم اکنون به عنوان اهرمی موثر در معادله بحران سوریه به شمار می رود و این ارتش نیاز به حمایت دارد."

او همچنین گفت: " ارتش آزاد می تواند با این کمک مالی اسلحه پیشرفته و مدرن مانند موشک های ضد تانک و ضد هوایی خریداری کند تا بتواند در برابر تانک ها و هلیکوپترهای اسد از مردم دفاع کند."

منبع: العربیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا