خبر های جدید

تظاهرات گسترده حامیان مشروعیت در مصر،بعد از پایان یافتن وضعیت فوق العاده

به گزارش خبرنگار بين الملل خبرگزاري موج، پس از پايان يافتن وضع فوق العاده سه ماهه در مصر، هزاران نفر در شهرهاي گوناگون اين کشور در حمايت از محمد مرسي، رئيس جمهور برکنار شده ي اين کشور دست به تظاهرات زدند. در درگيري ميان طرفداران مرسي در قاهره يک نفر کشته و 9 تن ديگر زخمي شدند. تظاهرکنندگان در برابر کاخ رياست جمهوري مصر در منطقه ي اتحاديه، شعارهايي عليه دولت موقت اين کشور سردادند و بازگشت مرسي به قدرت را خواستار شدند. چند هزار تظاهرکننده مصري در اين منطقه پلاکارد رابعه را در دست داشتند که اشاره اي به ميدان رابعه العدويه است که نيروهاي پليس مصر تظاهرات طرفداران اخوان المسلمين را در اين ميدان متفرق کردند. تظاهرکنندگان همچنين شعارهايي عليه نيروهاي پليس و ارتش مصر سردادند. نيروهاي گارد رياست جمهوري نيز تدابير امنيتي را در اطراف کاخ رياست جمهوري تشديد کردند.
تظاهرات ديگري در برابر کاخ رياست جمهموري در منطقه القبه برگزار شد و تظاهرکنندگان عليه ارتش شعار دادند. طرفداران مرسي در استان الجيزه در جنوب غربي قاهره در خيابان الهرم تظاهرات کردند. در استان اسکندريه درگيري هاي شيديدي ميان طرفداران و مخالفان مرسي در منطقه السيوف رخ داد. نيروهاي امنيتي مصر از بازداشت7 نفر خبر دادند که آنان را آشوب طلب توصيف کردند.
تظاهرات طرفداران مرسي در استان هاي سوئز، الغربيه، الدمياط و الدقهليه نيز برگزار شد. تظاهرات در قاهره و ديگر استان هاي مصر به درخواست ائتلاف حمايت از مشروعيت با شعار نه به عدالت انتقام جويانه برگزار شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا