خبر های جدید

۲کشته وچندین زخمی در جمعه گذشته مصر

۲کشته وچندین زخمی در جمعه گذشته مصر

مدحت شکری، معاون وزارت بهداشت مصر در استان “الفیوم” اظهار کرد در درگیری پلیس با تظاهرکنندگان حامی اخوان المسلمین مصر، خالد احمد عبدالله ۴۰ ساله کشته و دو تن دیگر زخمی شدند که حال یکی از آن‌ها وخیم است.
شاهدان عینی اظهار کردند که نیروهای امنیتی مصر به سمت تظاهرکنندگان در مرکز استان “الفیوم” گاز اشک‌آور شلیک کردند.
همچنین در درگیری نیروهای امنیتی مصر با تظاهرکننندگان در استان المنیا، یوسف طاها یوسف، ۱۴ ساله کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.
در شهرک‌های نصر، عین شمس، المطریه المعادی، حلوان و الزیتون در قاهره نیز تظاهرات مشابهی به دعوت “ائتلاف حمایت از مشروعیت” برگزار شد که طی آن نیروهای امنیتی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گاز اشک‌آور استفاده کردند.
همچنین یگان‌هایی از نیروهای ارتش و پلیس در اطراف میدان “التحریر” در مرکز قاهره و در ورودی‌های میدان‌های اصلی استان‌های مختلف مستقر شدند.
در استان اسکندریه نیز شاهدان عینی اظهار کردند که درگیری‌هایی میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی رخ داد که در جریان آن صدای شلیک گلوله‌ها شنیده شد.
در همین راستا ناصر العبد، مدیر بخش تحقیقات کیفری در استان اسکندریه اعلام کرد که نیروهای امنیتی در جریان راهپیمایی‌ها ۳۵ تن از حامیان اخوان المسلمین را بازداشت کردند.
شاهدان عینی اظهار کردند که در استان “سوئز” درگیری‌هایی میان تظاهرکنندگان حامیان اخوان المسلمین و حامیان نظام جدید مصر و برخی از ساکنان رخ‌ داد.
در استان‌های بنی سویف، البحیره، الجیزه، الغربیه و الشرقیه نیز ظاهرات‌ و تجمعات اعتراض آمیزی برگزار شد که شرکت کنندگان در آن “نظام کودتا” در مصر را محکوم کردند.
در همین حال عفو بین‌الملل از مسئولان مصری خواست تا هرچه سریعتر و بدون هیچ قید و شرطی سه زنی را که در نوامبر گذشته در جریان تظاهراتی در دانشگاه المنصوره بازداشت شدند، آزاد کنند.
عفو بین‌الملل در گزارش خود تاکید کرد: مسئولان مصری باید تمام اتهام‌های مطرح شده علیه این زنان را لغو کند و در صورتی که این زنان محاکمه شوند احتمالا به حبس ابد محکوم خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا