خبر های جدید

راشد الغنوشی:مشکل در مصر با اعدام های دسته جمعی حل نمی شود

راشد الغنوشی:مشکل در مصر با اعدام های دسته جکعی حل نمی شود

 رئیس جنبش النهضه تونس با اذعان به اینکه اخوان المسلمین در مصر مرتکب اشتباهاتی شدند تصریح کرد که مشکل در مصر با اعدام‌های دسته جمعی حل نمی‌شود.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، راشد الغنوشی، رئیس جنبش اسلام‌گرای النهضه تونس، جریان حاکم در این کشور در مصاحبه‌ای تلویزیونی عنوان داشت: اخوان المسلمین در مصر مرتکب اشتباهاتی شده‌اند اما مشکل در این کشور با زور و از طریق اعدام‌های دسته جمعی یا به کارگیری دستگاه قضایی و رسانه‌ها حل نمی‌شود بلکه از طریق مذاکرات ملی حل و فصل ‌آن ممکن است.
الغنوشی در ادامه از اخوان المسلمین با عنوان “مظلوم” یاد کرد و خواهان کمک به “مظلومان” (اخوان المسلمین) و نه برشمردن اشتباهات آنها شد.
وی گفت: مصر متعلق به تمام مصری‌ها است و به حاشیه راندن برخی افراد یک درد و نه درمان است.
الغنوشی افزود: اشتباهات با مجازات‌ حل نمی‌شود بلکه باید با دعوت به برگزاری انتخابات یا برکناری دولت حل و فصل شود.
رئیس جنبش النهضه تونس در پاسخ به سوالی در خصوص ارتباط این جنبش با اخوان المسلمین نیز عنوان داشت: النهضه یک حزب تونسی و بخشی از نظام سیاسی تونس است که در هر مکانی با مسلمانان روابط برادرانه دارد.
وی با بیان اینکه النهضه در حال حاضر ۸۰ هزار عضو دارد و حمایت‌های مالی این جنبش از داخل کشور صورت می‌گیرد عنوان داشت: تونسی که راه خود به سمت ثبات را پس از تدوین قانون اساسی شناخت در حال حاضر با تلاش‌هایی برای بر هم زدن فضای کشور در جنوب و شمال غربی آن مواجه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا