اردوغان:دربرابرتجاوزات اخیررژیم صهیونیستی ساکت نخواھیم نشست.

خست وزیر ترکیه تاکید کرد که امت اسلامی هرگز در قبال ظلم و ستم و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه ساکت نخواهد نشست و از بمباران های این رژیم علیه شهروندان فلسطینی در غزه چشم نخواهد پوشید.

، رجب طیب اردوغان، در واکنش به جنایت های اخیر رژیم صهیونیستی در بمباران گسترده نوار غزه خاطر نشان کرد که امت اسلامی و عربی در قبال این تجاوزات ساکت نخواهد بود.

از سوی دیگر، احمد داود اوغلو، وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که بی توجهی به مساله فلسطین و سکوت در برابر جنایت های رژیم صهیونیستی به منزل حمایت از این رژیم است.

احمد داود اوغلو خاطر نشان کرد که نمی توان در قبال تجاوزات جاری علیه نوار غزه بی تفاوت ماند.

اردوغان تاکید کرد: بر همین اساس، مردم ترکیه به سوریه، عراق، مصر، فلسطین و مردم غزه که هر روز بمباران می شوند، پشت نخواهند کرد.

وی با انتقاد از ˈاکمل الدین احسان اوغلوˈ دبیرکل سابق سازمان همکاریهای اسلامی و رقیب وی در انتخابات ریاست جمهوری که از سوی احزاب جمهوریخواه خلق و حرکت ملی نامزد شده و خواستار بیطرفی ترکیه در مساله فلسطین است، گفت: اسراییل هر روز غزه را بمباران می کند و مردم بیگناه کشته می شوند. در این شرایط، چگونه می توان سخن از بیطرفی به زبان آورد؟!.

از سوی دیگر، احسان اوغلو امروز در صفحه توییتر خود ضمن محکوم کردن بمباران غزه از سوی نیروهای رژیم صهیونیستی از جامعه بین المللی خواست برای تحقق صلحی ماندگار و آرامش در فلسطین و خاورمیانه تلاش کند.

وی حملات اسراییل به غزه را نامتعارف خواند و خواستار توقف فوری این حملات برای به مخاطره نیانداختن روند صلح در خاورمیانه شد.

وزارت خارجه ترکیه نیز روز گذشته با صدور بیانیه ای، جامعه بین المللی و در راس آن سازمان ملل را به مداخله برای متوقف ساختن حملات نیروهای رژیم صهیونیستی فرا خوانده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا