به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe

مرگبارترین انفجار تروریستی20سال اخیر در افغانستان

با افزایش شمار جان باختگان انفجار انتحاری روز گذشته در شرق افغانستان به 89 نفر، این سانحه لقب “ملهک ترین انفجار تروریستی افغانستان از سال 2001” را به خود اختصاص داده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، به نظر می رسد آمار 89 جان باخته این سانحه را نیز باید یک آمار موقتی در نظر گرفت زیرا به گفته مقامات پلیس افغان هنوز احتمال می رود شمار زیادی از قربانیان زیر آوار و ویرانه های ناشی از انفجار گرفتار مانده اند.

ژنرال محمد ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت عامل انتحاری، خودروی مملو از مواد منفجره خود را در بین جمعیت مردم در بازار پر ازدحام شهری دور افتاده در منطقه ارگون، در استان پکتیکا منفجر کرد.

آخرین اخبار دریافتی حاکیست بیمارستان های اطراف پر از مجروحان حادثه است و ده ها نفر از دیگر مجروحان نیز از طریق جاده های ناامن و خطرناک استان شرقی پکتیکا، به کابل انتقال یافته اند.

تصاویر ویدیویی آسوشیتدپرس از محل سانحه نشان می دهد شدت انفجار به حدی بوده که شماری از خودروهای اطراف روی سقف خود واژگون شده و بیش از 20 مغازه اطراف، به کل نابود شده اند.

هنوز هیچ گروهی مسوولیت انفجار را بر عهده نگرفته و طالبان نیز در بیانیه ای منکر این سانحه شده و گفته است که قویا حمله به مردم محلی را محکوم می کند.

این مرگبارترین انفجار تروریستی علیه شهروندان افغان از سال 2001 به این سو است. تعداد قربانیان این حمله، از انفجار ترویستی 6 دسامبر 2011 که مسلمانان را در کابل و مزار شریف هدف قرار داد و جان 80 نفر را گرفت، فزونی یافته است.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن