خبر های جدید

تلفات کودکان پاکستانی در قحطی ایالت «سند» به ۱۳۸ تن رسید

تلفات کودکان پاکستانی در قحطی ایالت «سند» به ۱۳۸ تن رسید

آمار تلفات کودکان در «تهرپارکر» بزرگترین شهرستان ایالت «سند» پاکستان به دلیل کمبود آب و غذا و بیماریهای مختلف به ۱۳۸ تن رسید. بر اساس گزارش‌ها از منابع محلی تهرپارکر در ایالت سند، مرگ و میر کودکان به دلیل بیماریهای مختلف و کمبود آب و غذا هنوز ادامه دارد.

این در حالی است که دولت ایالتی سند از کشته شدن تنها ۴۲ کودک در بیمارستان‌های مختلف دولتی تهرپارکر خبر می‌دهد. «میر شفیق احمد» کمیساریای عالی شهرستان تهرپارکر در گفت‌وگو با داون نیوز گفت: دولت تلاش می‌کند تا به مناطق دور افتاده تهرپارکر دسترسی پیدا کند و امکانات بهداشتی به این مناطق را فراهم کند.

از سوی دیگر، مردم «چهاچهرو»، «نگرپارکر»، «اسلام کوت» و سایر مناطق تهرپارکر از نبود امکانات بهداشتی شاکی هستند. فعالان جامعه مدنی چندی پیش از دادگاه عالی ایالت سند و رئیس دیوان عالی پاکستان درخواست کردند که اختیاراتی به «فیاض ربانی» قاضی بررسی امداد داده شود تا در مورد این قحطی اقدامی انجام دهد.

قحطی که بزرگترین مشکل شهرستانهای ایالت «سند» پاکستان است، به‌دلیل بی‌کفایتی مقامات حکومت اسلام‌آباد به یکی از مشکلات اساسی این کشور تبدیل شده است.

آمار مرگ و میر به‌دلیل کودکان به دلیل کمبود غذا و آب طی سال ۲۰۱۴ میلادی در منطقه تهرپارکر به بیش از ۶۰۰ مورد رسید و در سال جدید نیز ادامه دارد.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا