خبر های جدید

انتخابات مردم مصر گرایش اسلامی دارد

انتخابات مردم مصر گرایش اسلامی دارد

العالم،قاهره – یکی از اعضای برجسته حزب آزادی و عدالت مصر، گفت: مردم مصر با دیدگاهی انقلابی به پای صندوق های رای رفته و به نامزدهای اسلام گرا رای می دهند.

"محمد سهیم فهمی" روز پنجشنبه در گفت وگو با شبکه خبری العالم با اشاره به اینکه اسلام گرایان خواستار ایجاد مصری جدید هستند، پیش بینی کرد که این کشور در سالهای آینده به پیشرفتی بزرگ دست خواهد یافت.   

عضو ارشد حزب آزادی و عدالت گفت:رویدادهای مصر از زمان انقلاب ۲۵ ژانویه و افزایش آگاهی مردم باعث مشارکت گسترده و آگاهانه در انتخابات ریاست جمهوری شد.

وی خاطر نشان کرد: همه پرسی قانون اساسی، انتخابات مجلس و انتخابات ریاست جمهوری نشانه آن است که مردم مصر با رویکرد اسلامی و تمایل به جریان های اسلام گرا برای تحقق منافعشان می کوشند.

به گفته این شخصیت حزبی مصری، جریان های اسلام گرا از جمله اخوان المسلمین و حزب آزادی و عدالت برای ساخت مصر جدید می کوشند که در آن انقلاب ، انقلابی اسلامی، ملی، دمکراتیک و قانونی باشد و قانون اساسی در آن حاکم شود.

فهمی یادآور شد: مردم مصر که قبل و بعد از انقلاب با مشکلات زیادی مواجه شده اند، رییس جمهوری می خواهند که تقوای الهی پیشه کند، حافظ آزادی ها و کرامت مردم بوده و به ملت و مرجعیت اسلامی ملی آن که در زمینه حقوق و وظایف هیچ فرقی میان مسلمان و مسیحی قائل نیست، گرایش داشته باشد.     

وی گفت: ما دکتر محمد مرسی را به عنوان نامزد معرفی کردیم چون همه این صفات را دارد، لذا پیش بینی می کنیم مصر در ۱۰ سال آینده یکی از کشورهای پیشرفته از نظر اقتصادی، صنعتی، سیاسی و اجتماعی باشد.
العالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا