خبر های جدید

هتک حرمت به دختران فلسطینی در زندانهای مصر

به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، “عزت الرشق” عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از دولت مصر خواست که درباره تجاوز به دختران فلسطینی در زندان‌های این کشور توضیح دهد و عاملان را شناساسی و محاکمه کند.

الرشق در صفحه شخصی خود در فیسبوک اعلام کرد : دستگاه‌های امنیتی مصر با چه عقل و منطقی اعضای خانواده‌های فلسطینی را که از جنگ سوریه فرار کرده‌اند ، بازداشت می‌کنند و آیا مسئولان مصری می‌دانند که دختران فلسطینی در زندان‌های قاهره و اسکندریه در معرض آزار و اذیت جنسی قرار دارند؟

الرشق نوشت: خانواده‌های فلسطینی مقیم سوریه از جنگ این کشور خسته شده بودند لذا به مصر پناه آوردند تا از آنجا از طریق دریا به اروپا بروند ولی در مصر با برخورد غیرانسانی و غیرقانونی نیروهای امنیتی مواجه شده‌اند به طوری که سفر دریایی پُرخطر به اروپا برای آنها بهتر از ماندن در مصر است .

عضو دفتر سیاسی حماس خاطرنشان کرد: گزارش‌های منتشر شده از منابع سوری و بین المللی حاکی از این واقعیت تلخ است که نیروهای امنیتی مصر دختران فلسطینی آواره را به اتهام تلاش برای خروج غیرقانونی از این کشور بازداشت کرده و در زندان‌ها به آنها تجاوز می‌کنند.

الرشق تأکید کرد: درخواست ما از دولت مصر این است که توضیحات لازم را درخصوص این خبر ارائه بدهد و با آزادی همه آوارگان فلسطینی از زندان های خود، عاملان هتک حرمت دختران فلسطینی را شناسایی ، محاکمه و مجازات کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا